Tlenoterapia

To innowacyjne oraz bezinwazyjne zabiegi, hamujące nadmierne wypadanie włosów oraz przeciwdziałające wszelakim problemom skóry głowy. Mają również działanie przeciwłupieżowe, przeciwłojotokowe a także przeciwstarzeniowe. Na czym polegają?

Tlenoterapia – to skoncentrowany 93% tlen podawany bezpośrednio na skórę głowy pod wysokim ciśnieniem. Zabiegi z wykorzystaniem tlenoterapii dotleniają skórę głowy oraz mieszki włosowe i pobudzają je do wzrostu. Poprawiają także krążenie na skórze głowy, jak również zwalczają kolonie bakterii beztlenowych;

Infuzja tlenowa – zabieg polegający na aplikacji tlenu i odpowiednio dobranego do problemu trychokosmetyku podanych pod dużym ciśnieniem za pomocą aerografu. Ma zastosowanie zarówno na skórę głowy, jak i łodygę włosa, w zależności od wybranego zabiegu, problemu występującego na skórze głowy lub włosach.

Zabiegi te zalecane są przy:

  • problemach owłosionej skóry głowy (łojotok, łupież, wrażliwa, zaczerwieniona i łuszcząca się skóra głowy);
  • nadmiernej utracie włosów, szczególnie gdy podłożem jest stres;
  • łysieniu androgenowym, telogenowym, hormonalnym.

Koszt tlenoterapii skóry głowy i ifuzji tlenowej (zabiegi wykonywane w pakiecie) w naszym gabinecie to od 100 do 200 zł (w zależności od długości włosów i wykorzystanych kosmetyków)

Czas trwania: od 60 do 90 min