D’ARSONVAL

Nazwa zabiegu d’Arsonvala pochodzi od francuskiego fizyka i lekarza Jacques-Arsene d’Arsonval, który był odkrywcą prądów i jednocześnie twórcą aparatu zwanego popularnie „darsonwalem”. Przez to urządzenie generowane są prądy wysokiej częstotliwości i długości fali od 1000 do 600m.

Darsonwalizacja jest całkowicie bezpieczną procedurą, nie wywołuję w miejscu zabiegowym skurczu mięśni. Procedurę darsonwalizacji przeprowadzamy za pomocą peloty, przykładana jest do skóry pacjenta tworząc wyładowanie elektryczne oraz wytworzenie ozonu o silnym działaniu dezynfekującym, przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym. W zabiegu trychologicznym specjalista wykorzystuje najczęściej elektrodę grzebieniową służącą do rewitalizacji skóry głowy, redukcji łojotoku, przetłuszczania się włosów, a co najważniejsze pobudza porost włosa oraz skutecznie zapobiega wypadaniu.

Zabiegi prądami d’Arsonvala doskonale sprawdzają się między innymi przy nadmiernym wydzielaniu łoju przez skórę głowy, dzięki temu zabiegi te są wskazane w leczeniu łysienia łojotokowego i przedwczesnym wypadaniu włosów. Ponadto mają również działanie: antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne. Dodatkowo pobudzają procesy odnowy komórek i je dotleniają. Wskazana jest seria 5-10 zabiegów wykonywanych w dobranych indywidualnie odstępach czasu

 

Koszt wykonania darsonowalizacji w naszym gabinecie waha się od 20 do 30zł w zależności od długości włosów.

Czas trwania: około 15 minut